למה אני נגד הפגנות נגד? מחשבות על פוסט שנמחק

את הטקסט הזה פרסמתי בפייסבוק ב-29.07.2020. אחרי כמה שעות הוא נמחק ע"י משטרת המילים והמחשבות. הנה הנוסח וכמה מחשבות שאחרי המחיקה.
מותר לשנוא - צולם בהפגנות השמאל נגד הדמוקרטיה 2020

כבר שבועות מספר שאני זועק פה בקול לאחיי הימנים, שלא יצאו להפגין נגד הפגנות הסמולניזמוס. יש מספר סיבות ונימוקים.

הנימוק החשוב ביותר הוא להמנע מחיכוך שיוצר אופציה לדם. זה מה שמארגני ההפגנות ומפעילי המוטנטים המוטרפים האלה רוצים. זאת המטרה האמיתית של ההפגנות – לגרור את היהודים להגיב, לגרום לשפיכות דמים, ולגלגל את האחריות על היהודים, כדי להשלים את ההפיכה ולחסל את מדינת היהודים. הם רק מחכים להזדמנות. הם חולמים שזה יקרה. אסור לנו לעזור להם עם טעויות וקריזות.

אם היהודים נשארים בבית, לקוזאקים יותר קשה לביים אירועי אלימות, ולשווק פצועים מזויפים.

הפוטנציאל לחיכוך אלים ומדמם הוא עוד יציקה על הראש של נבחרינו, ובמיוחד של נתניהו. אם נשאיר לקוזאקים להשתולל לבד, הוא יהיה הרבה יותר רגוע, ופנוי למאבקים החשובים האחרים. חייבים להוריד ממנו לחץ.

כל הפגנת נגד היא בעצם עידוד לעוד קוזאקים להצטרף. זה מחזק אותם זה מעצים אותם.

זאת פעם ראשונה בהיסטוריה שליהודים יש משטרה וצבא שיגנו עליהם מפני הקוזאקים. צריך לתת לזה צ'אנס, וזה לא יהיה קצר. אל תתבלבלו. רק אם המשטרה והצבא יקרסו מול הקוזאקים, רק אז יגיע תורנו, האזרחים היהודים, להתייצב בחזית מול הקוזאקים. אם הם יעברו את השטרה והצבא, הם יצטרכו לעבור גם דרכנו.

תכלס, מה שאנחנו רואים וחווים זאת התדרדרות של העגלה הריקה. ההפגנות האלה, עם המיצגים הילדותיים, המבטים המטורפים, וסיסמאות הסנאף, הם ביטוי לתהליך של ריקבון, של ריקנות ממארת, של קריסה תרבותית, של ניוון. יש להם פרודקשן וליוז, אבל אין להם תוכן. אין צורך להציל אותם מעצמם.

שבו בבית, אחים שלי. תנו למוגלה לתסוס.

***

כאמור, הפוסט הזה נמחק ע"י פייסבוק וגרם לחסימה שלי למשך 24 שעות. הטענה היתה שזה 'שיחה שנאה' (Hate Speach).

ברור שזה פוסט זועם, מאוד, אבל באוקיינוס של פוסטים עם איחולי מוות לראש הממשלה, זהו פוסט צמחוני למדי.

חשבתי שאולי הביטוי 'תנו למוגלה לתסוס', שהוא מן הסתם דימוי גועלי מאוד, אבל השתמשתי בו כבר כמה פעמים קודם, ובאופן הרבה יותר מודגש מאשר בפוסט הזה, ולא קרה כלום, לכן האפשרות הזאת ירדה מהפרק.

מתגובות שקיבלתי אפשר לחשוב שהשימוש בתואר 'קוזאקים' כלפי המפגינים הוא 'שיח שנאה'.
אז בדקתי את עצמי. הקוזאקים הם קבוצה מגובשת, עם קשרים אתניים (עם, קהילה, שבט) שהחל לטבוח ביהודים במאה ה-19, כתוצאה מהסתה וסכסכנות מתוכננות. אספסוף מוסת. ואז זה לחלוטין לא דימוי מסולף.
להיפך, מדויק למדי. פחות מדויק מהדימוי האמיתי שנדרש פה, אבל בואו נישאר סולידיים.

הפגנות השנאה מול בית ראש הממלה, יולי 2020
הפגנות האנרכיסטים, יולי 2020. הצלם לא ידוע.

מאמרים אחרונים

בני אהרון, נדב ואביהו - פרשת שמיני

פרשת שמיני – אל תתחכם

בפרשת 'שמיני' יש אירוע אכזרי, שמתחולל לאורך שני פסוקים. יש לא מעט פרשנויות להתרחשות הזאת, שהיא לחלוטין מצמררת. בואו נסתכל על זה מזווית פרקטית

קרא עוד »