אז למה הם מתכוונים כאשר הם קוראים לי ביביסט?

המונח ‘ביביסטים’ לא צמח מהרחוב והתפתח לאורך זמן, אלא נוצר ע”י קמפיינרים. המטרה: דה-הומניזציה לשם דה-לגיטימציה
מפגינה רל”ב - הפגנות “בלפור”

בשבועות האחרונים השתתפתי בכמה וכמה מפגשים בהם דנו במונח ‘ביביסטים’. השאלה המרכזית היתה “האם זה פוגע או לא פוגע? מעליב או לא מעליב?”

השמאלנים המיתממים טוענים שני דברים:

  1. כולה אומרים ביביסטים, במובן של “תומכי ביבי” וזה הרי נכון, אז מה יש להיעלב?
  2. ביביסטים רבים בכלל לא נעלבים ואפילו גאים בהגדרה ביביסט, ושמים על עצמם את התיוג. אז מה אתם רוצים מאיתנו?

יוצא מזה שהכינוי ‘ביביסטים’ הוא בעצם משהו טכני שכזה, או במקרה הגרוע – עלבון לייט.

אבל כדי להבין מה באמת מסתתר מאחורי השימוש במונח ‘ביביסטים’ צריך לעשות כמה דברים:

  1. לדעת מאיפה נולד ואיך מופץ הביטוי. בניגוד לכינויים כגון צ’חצ’חים, ווזווזים, שמאלנים, ימנים, בבונים – ביביסטים זה מונח שלא צמח באופן ספונטני מהרחוב והתפתח לאורך זמן, אלא הומצא ומקודם ע”י קמפיינרים.
  2. לעקוב איך מובילי דעה במרחב השמאלני משתמשים בו, בונים אותו, מטפחים אותו ומעצימים אותו. זה משהו שלא ראינו מעולם לגבי כינויים אחרים. אני לא אזכיר כאן שמות מטעמי נוחות משפטית, אבל אם וכאשר תקום ועדת חקירה לפשעי השמאל המאורגן (סמולניזמוס) אני אתייצב עם החשדות שלי ועם השמות.
  3. להקשיב לשיחות של שמאלנים בינם לבין עצמם, ולשמוע כיצד הם משלבים את הביטוי ‘ביביסטים’ בדיבור שלהם. בפועל זה תואם בדיוק לצבעים המסוימים שיצקו לתוך הביטוי אותם מובילי דעה. כלומר, הקמפיין עובד. יש לי שעות רבות של האזנה לשיחות כאלה.

שליחי הסמולניזמוס – קמפיינרים, אקטיביסטים, מובילי דעה, פוליטיקאים – יוצקים, על פי ההנחיות מלמעלה, את כל הדברים הרעים לתוך המונח ‘ביביסטים’: גזענות, הומופוביה, שנאת זרים, מיזוגניה, אלימות, סגידה “למנהיג” (כמו אתם-יודעים-מי), עדריות, ושאר ירקות באושים.

כלומר, כאשר שמאלן אומר ‘ביבסטים’ הוא מתכוון לכל אלה, כי זאת המשמעות של המילה אצלו בראש.

המטרה של קמפיין ‘הביביסטים’ היא לא להעליב, זה רק הבונוס. המטרה היא דה-הומניזציה לשם דה-לגיטימציה.

  • כך מאפיינים את היריב עבור הרל”ב, כדי שחלילה לא יחשבו להקשיב לביביסטים. זאת למעשה המטרה המיידית – למנוע הקשבה או חלילה שיח, כדי שלא תהיה זליגה מגוש רל”ב.
  • כך למעשה מצדיקים א-פריורי את כל העוולות שעושים לביביסטים. כי אם הם כאלה רעים זה בסדר שגונבים אותם בקלפי, זה בסדר כאשר תופרים תיק למועמד שלהם, זה בסדר כאשר משתיקים אותם במדיה.
  • בסוף זה יהיה בסדר גם לירות בהם כשהם יוצאים לרחוב. העולם כבר היה בסרט הזה.

מאמרים אחרונים

בני אהרון, נדב ואביהו - פרשת שמיני

פרשת שמיני – אל תתחכם

בפרשת 'שמיני' יש אירוע אכזרי, שמתחולל לאורך שני פסוקים. יש לא מעט פרשנויות להתרחשות הזאת, שהיא לחלוטין מצמררת. בואו נסתכל על זה מזווית פרקטית

קרא עוד »
אורחת גמלים - פרשת חיי שרה

פרשת חיי שרה – מה קרה לרבקה?

בשני עניינים משפחת אבינו הלכה נגד הזרם תוך שמירה על מנהגי הזמן והמקום: היחסים בין אברהם לעבדיו, והכבוד לחופש הבחירה של רבקה. אבל זה לא מה שמגניב בפרשת 'חיי שרה'

קרא עוד »