אפרטהייד? שו אפרטהייד?! הפנינג ספורט מוטורי לכל המשפחה

בחוה"מ פסח לקחתי את הבן שלי, חובב ספורט מוטורי, לאירוע המוטורי בים המלח. מסתבר שיש קהל מאוד מגוון לעניין הזה. יום כיף עם מוסר השכל.
מירוצי מכוניות בים המלח

מי שעוקב אחרי הבלוג אולי כבר יודע שהאמצעי שלי בעניין של מכוניות על וספורט מוטורי. אז בפסח הוא היה צריך נהג לאירוע Dead Sea Racing.

מדהים לראות איך פדלאות הבוקר של ימי לימודים הופכים ליצורים הכי אפקטיביים בסביבה, לא חשוב באיזו שעה, כאשר הם קובעים את חומר הלימודים.
בקיצור, השכמנו בחמש בבוקר, הוא זינק למקלחת, טיקטק ערימה של סנדוויצ’ים לפי מיפרט שסיכמנו ערב קודם, ארז את תיק הצידה (מים, כובעים וכיוצ”ב), הכין את המצלמה שלו, והמתין בסבלנות עד שאני אסיים מקלחת, קפה, פייסבוק, נשנוש וכמה מאמרים שהצברו לי ב-RSS.

ב-06:00 היינו באוטו. לנסיעה הצטרף חבר של האמצעי.
את הדרך הלוך עשינו על כביש 6 ושמאלה לערד עד מנחת מצדה בו התקיים האירוע, ששווק לקהל הרחב תחת הכותרת ‘הפנינג ספורט מוטורי לכל המשפחה’.

רמת העניין שלי בספורט מוטורי היא לא גבוהה. הוקסמתי קצת ממרוצי האופנועים שפתחו את ההפנינג, אבל בכל זאת, עשרים ומשהו הקפות בכל מקצה היו למעלה מכוחי. אז התפצלנו; הצעירים התרוצצו בשטח ואני השקפתי מרחוק, לעתים בנמנום קל.

ספורט מוטורי בים המלך - קהל מגוון

למי כן יש רמת עניין גבוהה בספורט מוטורי? לערבים.
גם מארגני האירוע יודעים את זה, ולכן הפנינג פסח בים המלח שווק באגרסיביות במגזר הערבי, ולפי הנוכחות המורגשת של ערבים בקהל אפשר לומר בביטחון שהקמפיין היה מוצלח. המון צעירים ערבים ולא מעט משפחות ערביות היו שם. במקרים רבים אי אפשר היה להבחין אלמלא דיברו בערבית.ברור שההשתתפות של נהגים וצוותים ערבים במירוצים לא הפריעה לשיווק.

הרבה יותר מהזכייה של לינה מחול בתוכנית ‘דה וויס’, הערבוב הזה בהפנינג המוטורי לכל המשפחה, בחוה”מ פסח 2013, הוא אמיתי.
אז נכון שכל זה לא יכול להסתיר ולכסות את הפרובלמטיקה הרב גונית ביחסים בין ישראל לבין אזרחיה הערבים, אבל דבר אחד בטוח – מי שמוכר את ישראל לעולם כמדינת אפרטהייד הוא שקרן.

אגב, המעבר לשעון קיץ אפשר גם לחובשי כיפות ליהנות מן ההפנינג הכייפי הזה (באמת היה אחלה) בלי להיכנס ללחץ זמנים לקראת כניסת השבת. אפילו מספר חרדים ניצפו בקהל.

מאמרים אחרונים

בני אהרון, נדב ואביהו - פרשת שמיני

פרשת שמיני – אל תתחכם

בפרשת 'שמיני' יש אירוע אכזרי, שמתחולל לאורך שני פסוקים. יש לא מעט פרשנויות להתרחשות הזאת, שהיא לחלוטין מצמררת. בואו נסתכל על זה מזווית פרקטית

קרא עוד »