האוויר שאני נושם – הקשר בין אהבה, סקס ואינטימיות

אם יבקשו מכם לבחור שיר אהבה אחד, איזה שיר זה יהיה? השיר "שלי" לא מופיע בדירוגים הפופולאריים, למרות שהיה להיט ענק. אפילו אריק קלפטון רמז שמגיע לו
האוויר שאני נושם - ההוליס

אם יבקשו מכם לבחור שיר אהבה אחד, איזה שיר זה יהיה? 

יש זיליוני שירי אהבה, ועוד יותר מזה שירי אהבה מקסימים ומרגשים. בנוסף לכל אלה, יש עוד זיליוני שירים שאינם שירי אהבה דה-יורה, אבל מייצגים רגע מסוים בזוגיות מסוימת שהופך אותם לשירי אהבה דה-פקטו. 

אז לכו תבחרו את 50 שירי האהבה של כל הזמנים, או אפילו של העשור, לא כל שכן אחד. 

אלא שזה ספורט חביב מסתבר, וברשת ניתן למצוא הרבה רשימות כאלה. די משעמם א-פריורי, כי איך אפשר להיות אובייקטיבי בענייני אהבה ומוסיקה? אבל בכל זאת צללתי לתוך שתיים כאלה, כדי לבדוק אם השיר "שלי" נכלל בהן. באופן מפתיע – לא. 

יכול להיות שאין לי טעם, ויכול להיות שלעורכי הרשימות האלה אין טעם, והכי יכול להיות – שלא חיפשתי במספיק רשימות. כין אין מצב שהשיר הזה לא נחשב ע"י מישהו כאחד מהגדולים. 

אני מדבר על "האוויר שאני נושם" (The Air That I Breath), בביצוע של 'ההוליס' (The Hollies), שהוא השיר שאני אסמן, אם יעירו אותי בלילה וישאלו "היי, מהו שיר האהבה הגדול בכל הזמנים?"

יש בו שילוב קסום של תמליל פשוט ועדין, מנגינה מורכבת אבל לא מסובכת לאוזן, עיבוד חם, רגיש וסוחף, והפקה שמבינה את הקשר בין אהבה, סקס ואינטימיות. 

אריק קלפטון אמר, שהתו הראשון בביצוע הזה יש בו יותר נשמה מכל מה שהוא שמע. 

הביצוע של ההוליס, שמוגדר בז'אנר רוק רך, הוא קאוור. הביצוע המקורי הוא של המלחין, אלברט האמונד, שמבצע אותו כמו שיר ערש, אחריו ביצע את השיר פיל אוורלי, ורק אחריהם להקת 'ההוליס' שהפכה אותו לפופולארי ומוכר. 

במשך השנים נוספו עוד כמה ביצועים, לא הרבה כי מדובר בשיר לא קל לזמרה, ורק זה של 'סימפלי רד' מצליח לגעת באיכויות שהעניקו לו 'ההוליס'. לאלברט האמונד עצמו יש ביצוע משמים בספרדית

משום מה אין הרבה ביצועים של זמרות לשיר. המוכר ביותר הוא של קיי.די. לאנג. לטעמי ביצוע נפוח ומשעמם. 

למיטיבי שמע: טכנאי האולפן בהפקה של ההוליס היה אלן פרסונס. 

בקטנה: השיר 'קריפ' של להקת 'רדיוהד' שואב השראה מהשיר, והמלחין, אלברט האמנונד, מקבל עליו קרדיט ותמלוגים.

ט"ו באב שמח ושבת שלום ❤ 

מאמרים אחרונים

בני אהרון, נדב ואביהו - פרשת שמיני

פרשת שמיני – אל תתחכם

בפרשת 'שמיני' יש אירוע אכזרי, שמתחולל לאורך שני פסוקים. יש לא מעט פרשנויות להתרחשות הזאת, שהיא לחלוטין מצמררת. בואו נסתכל על זה מזווית פרקטית

קרא עוד »